Strumienie i kaskady wodne

Strumień wodny, kaskada to bardzo piękne ozdoby naszych działek i ogrodów. Formy dynamiczne spływającej wody: kaskady, strumyki i potoki. W oczywisty sposób kojarzą się z charakterystycznymi górskimi plenerami, choć nie wyłącznie. Najczęąciej używanym materiałem aranżacyjnym są owalne kamienie rzeczne i materiały skalne różnego pochodzenia, które układa się na specjalnej konstrukcji

Strumienie i kaskady w ogrodzie

Strumien ogrodowy

STRUMIEŃ I KASKADA - ŚWIAT WRAŻEŃ BLISKICH NATURZE W NASZYM OGRODZIE

GÓRSKIE OCZKOW WODNE Z SZUMIĄCYM WODOSPADEM lub szemrzący górski strumień - idylla pośród zielonych łąk i kolorowego przepychu kwiatów według życzenia właściciela ogrodu! Urzeczywistnienie marzeń urlopowych w domu nie stanowi żadnego problemu, dzięki kreatywności i odpowiednim rozwiązaniom technicznym.

Strumień i kaskada wodna to nie tylko obiekty do podziwiana. Mają one również dobroczynny wpływ na utrzymanie równowagi biologicznej w stawie. Podczas swej wędrówki woda jest dotleniana, dzięki czemu polepsza się znacząco jej jakość. Z pomocą pomp filtracyjnych i strumieniowych serii Aquamax, Promax i Profimax można wyekspediować wodę w podróż po stopniach strumienia czy kaskady. Mogą być one pokryte naturalnym piaskiem lub folią dekoracyjną. Sprzedawca z firmy GORDO STUDIO będzie w stanie doradzić wybór odpowiedniego modelu pompy w zależnoąci od tego , jaką ilość wody będzie zasilany strumień i/lub kaskada. Seria Aquamax Eco pozwala przy tym zaoszczędzić do 60% prądu elektrycznego, a to już czysty zysk w sytuacji rosnących cen energii!

SPECJALISTA RADZI

Optymalny kąt nachylenia dla strumienia wynosi dwa do trzech centymetrów na każdy metr biegu wody, gdyż wtedy może ona płynąć w atrakcyjny dla oczu naturalny sposób. Jedno lub wielostopniowa kaskada daje efekt dodatkowego ruchu i wzbogaca wodę stawu w tlen.