Małe elementy wodne

Oczka wodne to bardzo piękne ozdoby naszych działek i ogrodów - warto zainteresować się tym tematem, jeśli marzysz o pięknym i atrakcyjnym ogrodzie.

Małe elementy wodne, mini fontanny ogrodowe

Mini fontanna w donicy

MIEJSCA JEST MAŁO, a mimo to nie chcesz rezygnować z dekoracyjnego wodotrysku na balkonie lub na tarasie? To nie problem. Kilkoma ruchami ręki możesz stworzyć mały wodny raj wykonany samodzielnie, szybko i w prosty sposób! W wyspecjalizowanym sklepie kupisz bez trudu pół beczki po winie i do tego pompę do fontann OASE ze zintegrowanym filtrem i urządzeniem wstępnego oczyszczania UVC. Sprawdź sam , jakie to proste! A do tego niemalże bezobsługowe!

MAŁE POMYSŁY DAJĄCE DUŻE EFEKTY - BECZKA NA WINO Z ATRAKCYJNYM WODOTRYSKIEM

Beczka na wino z atrakcyjnym wodotryskiem - tak to się robi krok po kroku:

  • Potrzebne będą: beczka (min. 70 cm średnicy), ok. 45 kg żwiru, urządzenie wstępnego oczyszczania UVC Filtral 5000, rośliny (np. kosaciec żółty i grzybień), małe koszyki na rośliny oraz zestaw testowy do wody Quickstick.
  • Ustaw beczkę na wino w odpowiednim miejscu. Oświetlenie światłem słonecznym przez 4 do 6 godzin dziennie jest idealne. Zwróć uwagę, aby w odpowiednim miejscu znajdowało się gniazdko ze stykiem ochronnym oraz na to, by beczka stała stabilnie.
  • Bezpośrednio na dnie beczki zainstaluj Filtral 5000. jest to pompa do fontann ze zintegrowanym filtrem oraz urządzeniem wstępnego oczyszczania UVC. Zapewnia przejrzystość wody przez długi czas i daje różne możliwości dekoracyjnego prezentowania wody.
  • Po bokach beczki nasyp troszkę opłukanego żwiru, a następnie rozpocznij rozmieszczanie roślin. Zastosowanie koszy na rośliny daje ten efekt, że rośliny szybko ukorzeniające się, takie jak np. grzybień, nie rozprzestrzenią się zbyt mocno.
  • Duże rośliny osadź najlepiej w koszu na rośliny wzdłuż urządzenia Filtral w jego tylnej części.
  • Idealnie byłoby przed napełnieniem beczki wodą sprawdzić charakterystykę wody za pomocą zestawu testowego Quickstick.
  • Jeżeli charakterystyka wody jest poprawna, możesz napełnić beczkę wodą. Chcąc uniknąć zbyt dużych zawirowań wody - napełnij beczkę używając spodka.
  • Teraz jeszcze tylko kilka pływających roślin (np. rzęsa) i gotowe! (Uwaga! Nie zaleca się trzymać rybek w takich beczkach.)
  • Dla urozmaicenia, Filtral daje trzy różne możliwości dekoracyjnego prezentowania wody w zależności od zastosowanej dyszy ( wulkan, lawa i magma). Weź pod uwag, że grzybień preferuje raczej cichą wodę.

Male elementy wodne, minifontanny ogrodowe, mini fontanny do wnetrz, woda.